Актуелно
Почетна / Магазин / Кои се премиум телефоните со најдобри перформанси во текот на месец мај, а кои се најдобрите од средниот сегмент? (фото)

Кои се премиум телефоните со најдобри перформанси во текот на месец мај, а кои се најдобрите од средниот сегмент? (фото)

AnTuTu ја објави листата на телефони од категоријата премиум, како и од средниот сегмент, кои оствариле најдобри перформанси на популарната платформа во текот на мај.

Кога станува збор за категоријата на премиум телефони, првите три места ги окупираат моделите OPPO Find X2 Pro (12GB + 256GB), Find X2 (8GB + 256B) и Xiaomi Mi 10 Pro (12GB + 512GB). Сите телефони се напојуваат со чипсет на Qualcomm Snapdragon 865. Поточно, нема телефон на Топ 10 листата што не го користи чипсетот SD865. Honor 30 Pro + со чипсет Кирин 990 5G е дури на 20-та позиција.

Кога станува збор за телефони со среден опсег, ситуацијата е малку поинаква. Првите три места ги заземаат OPPO Reno3 5G (8 GB + 128 GB), Honor 30 (8GB + 128GB) и Huawei Nova 7 (8GB + 128GB). Телефонот Oppo функционира со чипсетот 1000L, додека телефоните Honor и Huawei користат Кирин 985.

loading...