Kоинциденција или герила акција: „Магаре пред влада, го бара грантот од 83.000€“ (ВИДЕО)

од Берта Китинска

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа магаре кое е врзано спроти зградата на македонската влада.

Според видеото магарето е врзано на еден од сообраќајните знаци, на улицата „Илинденска“ во Скопје , а во описот на објавата стои: „Магаре дошло пред влада, ваљда ќе го бара грантот од 83.000€“.

Засега е нејасно дали се работи за шега поврзана со финансирањето на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност на Лидија Димова на проекти за тренинг на магариња!

loading...

Слични содржини