Кој ќе биде најсреќниот ден во 2022 за вашиот хороскопски знак?

од Nikola Popovski

По неколку астролошки тешки години, олеснување ќе пристигне во 2022 година. Квадратот Сатурн Уран и конјукцијата Сатурн Плутон донесоа тешки моменти, а како што Јупитер влезе во знакот Риби, тоа значи дека оваа календарска година, астролошки гледано, ќе биде многу попозитивна од претходните.

Астролозите ги издвоија најсреќните датуми за секој знак од Зодијакот, а нивните предвидувања изгледаат вака.

Овен – 24 мај

Ретко имате проблем да се впуштите во нешто ново, но на 24 мај 2022 година, сè што ќе започнете ќе ви се исплати повеќекратно.

Ќе ја имате поддршката од Марс, Месечината и Јупитер и нема да ви недостасуваат среќа, страст и мотивација.

Бик – 25 октомври

Целата 2022 година ќе биде година за паметење за вас. Но, затемнувањето на Сонцето во знакот Шкорпија ќе се случи на 25 октомври, што најавува важен ден за Биковите во емотивните врски.

Некои од вас може да се свршени или во брак, а некои да се заљубат доживотно или да запознаат личност која ќе им го освои срцето.

Близнаци – 20 јуни

Меркур ќе биде во добар аспект со Јупитер, па ако сакате да направите добра промена во кариерата, одберете да разговарате со претпоставениот на 20 јуни 2022. Овој разговор ќе биде плоден и успешен за вас.

Рак – 13 ноември

Триаголникот на Сонцето, Меркур и Венера внесува магија во животот на луѓето родени во овој воден знак. Оставете го минатото зад себе и зачекорете во иднина која ветува големи промени не само на деловен, туку и на емотивен план.

Лав – 28 јули

Ова е идеален ден за почеток на нешто ново, бидејќи положбата на планетите ќе ве поддржи максимално. Изберете дали ќе ја смените работата, партнерот или соло емотивниот статус, а ѕвездите ќе бидат на ваша страна.

Девица – 2 март

Младата Месечина ќе ја активира вашата куќа на љубовните врски, па доколку сте сами, сметајте на тоа дека наскоро ќе го промените вашиот емотивен статус. Доколку сте во емотивна врска или брак, „другата половина“ ќе ви покаже колку и значите на начин што не сте можеле да замислите. Ќе бидете воодушевени!

Вага – 19 октомври

Венера се придружува на Сонцето во вашиот знак, што најавува дека максимално ќе ги искористите сите можности за помирување со луѓето со кои долго време не се согласувате.

Исто така, многу поволен ден за љубовта и ако сте осамени и ако сте во врска или брак.

Шкорпија – 25 јануари

Промената по која копнеевте конечно доаѓа, бесно. Нема да можете да верувате дека се што сте сонувале во претходниот период ќе ви се случи за еден ден.

Многу Скорпии ќе се заљубат во својот најдобар пријател или ќе дознаат дека некој близок пријател има љубов кон нив.

Стрелец – 17 август

Овој датум е веќе впишан со златни букви во календарите на сите лица родени во овој огнен знак. Конечно ќе ги раширите крилјата и енергично ќе почнете да спроведувате промени на работа, во семејниот и емотивниот живот.

Ѕвездите ќе ви дадат ветер во грб за да направите се точно како што сте замислиле, без никакви тешкотии.

Јарец – 25 септември

Кога одите на работа, велите дека вашиот живот е совршен. Не дека емотивните врски не ви се важни, но дефинитивно се на друго место.

Оваа година, на 25 септември, ќе има голема позитивна промена во вашата кариера. Или ќе добиете значително покачување, или ќе се преселите на подобро платено и рангирано работно место, или ќе ја промените компанијата или ќе започнете независен бизнис во кој ќе бидете многу успешни.

Во исто време во вашиот живот ќе дојде личност која ќе ве натера да ги ставите љубовта и работата на исто ниво. Имате среќа!

Водолија – 6 март

Романтиката има посебно место во вашиот живот, но водолијата многу често немаат силни емотивни врски водени од страв, бидејќи приоритет им е партнерот на прво место да им биде добар пријател.

Годинава тоа донекаде ќе се смени – на 6 март 2022 година, многу Водолии толку многу ќе се заљубат што ќе го изгубат тлото под нозете. Со среќа!

Риба – 26 април

Родените во овој воден знак ќе имаат неверојатно добра година која ќе биде успешна на сите полиња – на деловен, љубовен, пријателски и семејни односи.

Но, 26 април, астролозите го издвојуваат како датум кога Рибите би можеле да се соочат со неверојатни можности, особено на полето на машко-женските односи. Овој датум веројатно ќе ви го промени текот на целиот живот!

Слични содржини