Која е мајка, а која ќерка?! Семејството на Сталоне одмара во Мексико (ФОТО)

од Vladimir Zorba

Џенифер Флавин, 52-годишна поранешна манекенка и сопруга на холивудскиот актер Силвестер Сталоне (74) веќе некое време престојува во Тулум на полуостровот Јукатан во Мексико.

Таму се одмара со своите ќерки Софија, Систин и Скарлет – четирите уживаат во пливањето и сончањето, но ниту едно од нивното пристигнување на плажа не може да помине без папараците кои одат по нивните стапки, а нивниот изглед секогаш предизвикува голем интерес кај локалното население.

Како и да не чекаат под сонцето, кога Џенифер и нејзините наследнички изгледаат апсолутно сензационално! Згора на тоа, многумина, очигледно фасцинирани од својата убавина и младоста на нивната мајка, на почетокот помислија дека четирите убавици се всушност – сестри!

И токму Софија и Систин во неодамнешното интервју зборуваа за нивната врска со нивниот татко, познат актер, кој е крајно заштитнички настроен кога станува збор за неговите ќерки.

– Тато всушност ни ги дава најдобрите совети за момците и врските! Ние сме многу поврзани и секогаш можеме да се потпреме на него. Ако некое момче сака да излезе со некој од нас, тој мора да биде свесен за фактот дека ќе излегува со целото наше семејство. Тој прво мора да добие благослов од нашите родители, и само тогаш може да влезе во нашиот дом. Иако ова може да звучи грубо, нашето семејство е всушност многу лежерно, отворено и забавно – откриле девојките.

Сталоне
Сталоне
loading...

Слични содржини