Која раса на куче ви одговара според хороскопски знак

од Vladimir Zorba

На некои љубители на кучиња не им е грижа каква раса имаат дома. Оние кои се веќе искусни знаат како да се справат со секоја раса, додека луѓето кои за прв пат земаат куче за домашно милениче сепак ќе мора да бидат малку внимателни и да ги научат сите потребни работи.

Еве што вели хороскопот, која раса е најдобра за вас, во зависност од знакот во кој сте родени:

Овен – германски овчар

Енергијата и храброста на Овенот се совршено усогласени со лојалниот и заштитнички дух на германскиот овчар.

Бик – лабрадор ретривер

Сигурен и упорен, Бикот ќе ужива во друштвото на ова верно и гушкачко куче.

Близнаци – Бигл

Љубопитни и живи, Близнаците и Биглите споделуваат авантуристички дух и љубов кон играта.

Рак – Кавалиер Кинг Чарлс Спаниел

Чувствителен и внимателен, Ракот ќе ја цени нежноста и наклонетоста на ова мало, но срдечно куче.

Лав – сибирски хаски

За луѓето родени во знакот Лав, поради нивната харизма и гордост, нивниот живот ќе биде максимално завршен со волшебната и независна природа на хаските.

Девица – Пудлица

Поради нејзината интелигенција и методичност, таа се восхитува на интелигенцијата и приспособливоста на пудлицата.

Вага – Златен ретривер

Пријателски и дружељубиви, Вагите ќе ја сакаат мирната и урамнотежена природа на Златниот ретривер.

Скорпија – Доберман

Силен и мистериозен, тој ќе може да ја цени решителноста и заштитничката природа на доберманот.

Стрелец – Австралиски овчар

Како активна личност и вечен оптимист, Стрелецот ќе се чувствува како дома покрај ова енергично куче.

Јарец – Боксер

Одлучен и амбициозен, Јарецот ќе се восхитува на храброста и силата на боксерот.

Водолија – Басенџи

Независен и иновативен, поради неговата природна независност и иновативност, тој ја цени уникатноста и необичната природа на Басенџи.

Риби – Ши Цу

Тие ќе уживаат во нежноста и смиреноста на ова мало куче, благодарение на неговата чувствителност и емпатија.

Слични содржини