Конашенков: Руските сили погодија цели во 108 области во изминатите 24 часа

од Vladimir Zorba

Портпаролот на руското Министерство за одбрана, генерал-мајор Игор Конашенков денеска изјави дека во изминатите 24 часа руските сили погодиле цели, воен персонал и возила, во 108 области.

„Тактичката авијација, ракетните сили и артилерија погодија 92 украински артилериски единици“, додаде Конашенков, пренесува ТАСС.

Слични содржини