Користете ја ОВАА намирница за да заспиете побрзо

од Stefanija Kuzmanovska

Прочитајте што може да ви помогне при несоница. Многу луѓе се борат со овој проблем, па затоа посегнуваат по разни лекови. Меѓутоа со несоницата можете да се справите и на поприроден начин.

Решението е едноставно, лимон, природен антисептик, чиј свеж мирис може да ве обнови, буквално преку ноќ.

Исто така, лимонот го подобрува вашето расположение ако сте склони на промени во расположението или депресија. Секоја вечер, пред спиење, исечете го лимонот на четири дела и ставете го на чинија што ќе ја оставите во близина на вашиот кревет.

Вашата соба ќе мириса прекрасно, подобро отколку да користите вештачки освежувачи на воздухот, кои исто така се полни со хемикалии. Ќе дишете полесно, а ако имате настинка, страдате од астма или алергија, вдишувањето воздух исполнет со мирис на лимон навистина може да ве освежи.

Освен нормализирање на крвниот притисок, лимонот одбива и комарци и други инсекти.

loading...

Слични содржини