Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Корона блуз: Дечко од Ријека секој ден од балкон на саксофон ги развеселува комшиите во изолација (ВИДЕО)

Корона блуз: Дечко од Ријека секој ден од балкон на саксофон ги развеселува комшиите во изолација (ВИДЕО)

Момче од Ријека во изолација не престанува да свири саксофон на својот балкон.

Како што пренесуваат локалните медиуми од воведувањето на карантин од неговата тераса може да се слушне музика, а на репертоар се блуз, џез и други мелодии.

loading...