Корона пресек: Во Скопје вирусот е најактивен во пет скопски општини

од Берта Китинска

Во Скопје денеска беа регистрирани 544 нови случаи на Ковид 19.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

 • Чаир – 621
 • Гази Баба – 1462
 • Аеродром -1433
 • Карпош – 1211
 • Центар – 1188
 • Кисела Вода – 1207
 • Ѓорче Петров – 811
 • Бутел – 539
 • Шуто Оризари – 179
 • Студеничани – 51
 • Сарај – 148
 • Арачиново -36
 • Илинден – 246
 • Сопиште – 62
 • Чучер Сандево – 103
 • Петровец –124
 • Зелениково -68
 • Странец – 174
 • Нераспределен- 191

 

loading...

Слични содржини