Kоронавирусот денес ја зеде првата жртва во Кичево

од Берта Китинска

Во Кичево е потврден и десетиот случај на заразен со Kовид-19.

Во градот има шест активни случаи, тројца се оправени, а едно лице, кое беше сместено на Инфективното одделение во Битола почина.

Десеттото новозаразенo лице е во добра општа здраствена состојба, се наоѓа во домашно лекување и е во изолација.

loading...

Слични содржини