Актуелно
Почетна / Слајдер / Косовски државјанин прегазен во Скопје

Косовски државјанин прегазен во Скопје

На 15 јули било пријавено дека во Скопје, на крстосницата од улиците Џон Кенеди и Кемал Ататурк, автомобил „голф“, управуван од 57-годишен скопјанец, удрил во 55-годишен пешак од Косово.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки повреди, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде што бил пренесен за укажување лекарска помош.

loading...