Костадинов: Антиваксери, и без вас успеавме!

Во рами на одбивањето, опозицијата да гласа за законот за лекови, идентично како и за законот за попис, портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, вчера на својот твитер профил имаше свој коментар.

Имено, тој вели дека партијата каде Вело Марковски е член на извршен, не гласала за законот за лекови.

Оттаму порача, дека веќе немаат право и легимитет да зборуваат за заштита од Ковид 19.

loading...

Слични содржини