Костадинов: Мицкоски е подготвен да ја загрози иднината во ЕУ и НАТО, само за да го спаси Груевски (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека нивна единствена цел е да го спасат криминалот на режимот на Никола Груевски. На сите веќе ни е јасно – Мицкоски не го интересира владењеето на правото и нашата интеграција во ЕУ и Нато. Тој има само една јасна задача- да ги штити Груевски, Мијалков и тајкуните на единаесетгодишниот диктаторски режим“, изјави денеска на прес Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ.

„Мицковски е подготвен да ги загрози преговорите со ЕУ, да ја жртвува иднината во НАТО и иднината на своите сограѓани, само за да го спаси неговиот ментор Никола Груевски“, посочува Костадинов.

loading...

Слични содржини