Ковачевски ја заврши посетата на Србија, Ѓедовиќ го придружуваше до аеродромот

од Vladimir Zorba
161 прегледи

Министерката за рударство и енергетика, Дубравка Ѓедовиќ денеска до „Никола Тесла“ ја испрати делегацијата на Владата на Република Северна Македонија предводена од премиерот Димитар Ковачевски, кој престојуваше во официјална посета на Република Србија.

Во петокот Ковачевски се сретна со српскиот претседател Александар Вучиќ, со премиерката Ана Брнабиќ и со претседателот на Собранието Владимир Орлиќ.

Слични содржини