Ковачевски: Пред нас се предизвици кои мора итно да почнеме да ги решаваме

од Берта Китинска

Новоизбраниот претседател на Владата, Димитар Ковачевски денеска ги презеде функцијата и кабинетот од досегашниот премиер Зоран Заев.

-Функцијата која ја преземам денеска е голема обврска и одговорност кон граѓаните. Пред нас се предизвици на енергетски, социо-економски, здравствен план кои мора итно да почнеме да ги решаваме.На досегашниот претседател на Владата Зоран Заев му благодарам за досегашната соработка и за успешното водење на државата изминатите години, напиша на Фејсбук Ковачевски.

Слични содржини