Ковид-19 одзеде уште четири животи

од Nikola Popovski

Во изминатите 24 часа, регистрирани се и четири починати лица од Ковид-19, информира министерството за здравство.

Станува збор за две лица од Скопје (61 и 66) и по едно лице од Тетово (76) и Кичево (76), кои се починати во болнички услови.

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица од почетокот на епидемијата изнесува 156.926 бројката на оздравени пациенти е 150.470, на починати е 5.501, а бројот на активни случаи изнесува 955.

Слични содржини