Ковид-биланс: Повеќе оздравени отколку позитивни во последните 24 часа

од Nikola Popovski

Според последните бројки на Министерството за здравство, во последните 24 часа регистрирани се 156 нови случаи на корона од 1.309 тестирања.

Билансот по градови изнесува: Скопје – 91, Кавадарци – 19, Битола – 13, Прилеп и Куманово – по 8, Кочани – 3, Струга – 2, Тетово, Штип, Охрид, Кичево, Гевгелија, Свети Николе, Крива Паланка, Делчево, Кратово, Богданци, Демир Хисар и Македонска Каменица – по 1.

Регистрирани сe 326 оздравени пациент од: Скопје – 135, Куманово – 30, Кавадарци – 23, Штип – 21, Битола и Крива Паланка – по 18, Прилеп – 17, Велес – 14, Кочани – 11, Тетово, Кратово и Неготино – по 6, Пробиштип – 5, Богданци и Виница – по 3, Кичево и Гостивар – по 2, Гевгелија, Свети Николе, Делчево, Радовиш, Крушево и Дојран – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 1.409.078 тестирања на Ковид-19.

Слични содржини