Ковид пресек: Вирусот активно се шири во овие пет града

од Берта Китинска

Денеска во земјава беа регистрирани 946 нови случаи на Ковид-19, а починаа 33 лица.

Според статистиката во моментов во овие градови има најголем број активни случаи:

Скопје 27890, активни 10273
Прилеп 3147, активни 1002
Тетово 3905, активни 917
Битола 2173, активни 914
Гостивар 2645, активни 936

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 63890, бројката на оздравени пациенти е 40977, на починати е 1825, а бројот на активни случаи изнесува 21088.

loading...

Слични содржини