Кралицата не добила копија од интервјуто со Хари и Меган однапред

од Vladimir Zorba

Кралицата не добила „копија“ од интервјуто на Меган и Хари со Опра Винфри однапред, велат изворите, пренесе Дејли мејл.

Постарите членови на кралското семејство и вработените ќе го гледаат долгоочекуваното интервју во Палатата, како и остатокот од светот. Мрежата ЦБС ќе го емитува интервјуто во понеделник околу 1 часот по полноќ по британско време.

Официјалните лица ќе се воздржат од коментари за емисијата, а во понеделник ќе одлучат дали јавно ќе одговорат на она што Меган и Хари го споделија со светот. ITV ќе го емитува интервјуто во Велика Британија во понеделник навечер во 21 часот, пренесува Дејли мејл.

Извори за Мирор изјавиле дека кралицата не добила копија од интервјуто однапред, за кое се вели дека содржи шокантни информации за животот на Меган во времето кога таа била член на кралското семејство. Значи, таа, како и другите членови на кралското семејство, ќе ја дознае нејзината содржина кога и остатокот од светот.

Трејлерите за интервјуто веќе излегоа, а во едно Меган ја обвинува „Фирмата“ (како што се нарекува кралското семејство приватно) за ширење лаги за неа и принцот Хари додека живееле во палатата Кенсингтон.

Војводата и војвотката од Сасекс, ITV и CBS беа критикувани затоа што решиле да продолжат со емитување интервјуа, дури и кога дедото на Хари, принцот Филип (99) е во болница по операција на срцето.

Пријател порано рече дека Меган никогаш нема да побара да се одложи емитувањето на интервјуто и истакна дека кралското семејство го користи здравјето на војводата од Единбург како изговор.

Иако поголемиот дел од интервјуто ќе разговара со Меган за нејзиниот живот во Велика Британија, на Хари му дојде крајот да го даде своето мислење пред медиумите и да ги открие нивните планови за во иднина.

Се верува дека тоа е сторено со цел да се огради од наводите на неговата сопруга за неговото семејство.

loading...

Слични содржини