Актуелно
Почетна / Магазин / Деликатеси / Кралска проја, брзо и лесно предјадење

Кралска проја, брзо и лесно предјадење

Состојки:

– 200 гр пченкарно брашно
– 2 лажици бело брашно
– 1 прашок за пециво
– 2 јајца
– 100 гр фета сирење
– 200 гр кисела павлака
– 20 гр кашкавал
– 50 мл масло
– 100 гр сирење
– 200 мл јогурт
– 100 мл кисела вода

Подготовка:

Изматете ги јајцата, додадете го брашното и пченкарното брашно со прашокот за пециво, фетата, павлаката, кашкавалот, маслото, јогуртот, сирењето и киселата вода и сето тоа соединете го.

Плеход обложете го со хартија за печење и додадете ја смесата и израмнете ја. Печете на 200 степени околу 40 минути.

loading...