Крис Пол останува во Феникс, ќе заработи сериозни пари

од Vladimir Zorba

Американскиот кошаркар Крис Пол ќе остане во Феникс Санс.

Беше неизвесно дали одличниот плејмејкер ќе ја организира играта на „сонцата“ и следната сезона. Сега таа дилема е отстранета. Тоа го направи новинарот на “Blicher Report” Џејк Фишер.

Пол беше еден од најзаслужните што тимот од Аризона го одигра големото финале во НБА лигата минатата сезона и тоа добро ќе се исплати.

Тој со Феникс потпиша нов тригодишен договор вреден 90 милиони долари.

Минатата сезона, поранешниот играч на ЛА Клиперс имаше просек од 16,4 поени и 8,9 асистенции.

Слични содржини