Криси Тејген зборуваше за прв пат по загубата на бебето

од Vladimir Zorba

Поранешната манекенка и сопруга на Џон Леџенд, Криси Тејген, го загуби своето бебе пред две недели. Во првиот пост на социјалните мрежи по абортусот, Криси напиша дека таа и нејзиниот сопруг се добро.

„Ние сме тивки и не зборуваме многу, но добро сме. Ве сакам сите “, напиша кратко Криси.

Американските медиуми објавија дека Криси се чувствувала прилично депресивна првите десет дена по трагедијата. Сепак, по разговорот со нејзините роднини, Криси решила да ја крене главата и да се придвижи напред. Криси претходно искоментира смешна објава на профилот на Инстаграм, што ја насмеала во тажни моменти.

Да потсетиме, Криси заврши во болница пред две недели, откако крварела скоро еден месец во бременоста, а потоа го загуби бебето, а потресните фотографии од породилната болница во која плачат таа и Џон, го обиколија светот.

loading...

Слични содржини