Кривична за охриѓанец кој ширел омраза на Фејсбук

од Nikola Popovski

МВР му поднесе кривична пријава на шеесет и тригодишен охриѓанец поради ширење расистички и ксенофобични материјали на Фејсбук.

Според полицијата, тој на 30.10.2021 на објавен текст на електронски медиум од својот Фејсбук профил напишал коментар со содржина со која поттикнал омраза кон одредена група.

Слични содржини