Лавовите се самобендисани, Шкорпијата е трујач на целиот свет: Брутално искрен хороскоп!

од Берта Китинска

Валкани вистини за секој хороскопски знак.

Сите љубители на астрологијата го обожаваат позитивниот дел каде што се опишани прекрасните страни на секој хороскопски знак, но астрологијата не постои само за да уживате во читањето химни за вашиот знак.

Секоја личност има мана, и овој текст се фокусира на нив.

Овен

Практично, Овенот се однесува како мајмун. Импулсивен, често агресивен и многу бучен карактер. На ликот на Овен му недостига длабочина, поради што многумина мислат дека сте само лажно глумење пред другите.Многу луѓе сакаат да знаат што има во твојата глава, но најчестата вистина е дека таму навистина нема ништо.

Бик

Вие не сте ништо друго освен досадна ситница. Најлошо од сè, вие сте најтврдокорната личност на планетата. Парите се една од најважните работи во вашиот живот.

Близнаци

Негирајте колку што сакате, но вашата главна карактеристика е апсолутна неможност да се фокусирате на нешто и да се смирите. Поплави од силни, честопати нереални мисли постојано ви се вртат низ главата. Не можете дури и да ги запомните сите, има толку многу. Вие сте мајстор во создавање хаос и носење немири каде и да сте. Луѓето блиски до вас главно ве сметаат за неподносливи.

Рак

Без разлика колку години имате, никогаш нема да растете, останувате вечно дете. Вие воопшто не можете да ги контролирате вашите емоции. Целиот ваш живот е збир на нервни сломови кои следат еден по друг. Затоа луѓето блиски до вас ве сметаат за хистерични. Вие сте исто така многу себични.

Лав

Тие постојано се опседнати со себе и привлекуваат туѓо внимание. Дали навистина мислите дека сте посебни, достојни за обожавање и внимание од другите? Лавовите се исто така многу ситни и скржави. Тие се во состојба да размислуваат за себе цел ден. Тие се одлични во понижување на сите околу нив и не се во можност да ги забележат нивните маани.

Девица

На девиците постојано им се дава аларм, што се активира од нивната потреба да контролираат сè. Покрај тоа, тие сметаат дека целиот свет им должи нешто. Девицата сака да им помага на другите, но зад тој лажен алтруизам се крие нарцизмот. Девиците им помагаат на другите само за да можат подоцна да им кажат на сите колку се грижливи и одговорни и како секој може да се потпре на нив.

Вага

Многу психопати се родени во знакот на Вага. Тие самите не знаат какви нови барања и планови ќе им паднат на ум за еден час. Да се ​​задоволи Вагата е невозможно. Таа е исто така мајстор за манипулација. Тој постојано ја проучува својата околина. Понекогаш се чини дека е повеќе робот отколку човек – Вагата се чини дека е програмирана да ги кажува вистинските работи во вистинско време, на вистинските луѓе. Сепак, таа интелигенција е само маска што ја крие внатрешната празнина.

Шкорпија

Шкорпијата ги проектира своите сомнежи во себе на сè околу себе и најпрво им „удира“ на најблиските. Како да уживате да гледате страдања на некој друг, затоа што сте убедени дека луѓето го заслужиле тоа страдање. Може да отруете секој со кого комуницирате.

Стрелец

Луѓето ве сметаат за интелигентни, но тоа обично не е точно. Вие само ги повторувате идеите и мислите на другите мудри луѓе и сте полни со паметни изреки. Досадно ви е цело време, во секоја ситуација, на секоја работа. И не знаете точно како да го скриете тоа. Вашите мисли се постојано преокупирани со она што другите мислат за вас.

Јарец

Овие се најдобрите шпиони во светот и луѓето кои се подготвени на сè за да ја постигнат својата цел. Не се грижите за никој освен за себе. вВие сте себични и опседнати со вашата социјална позиција. Дури и креативноста е само начин да станете популарни.

Водолија

Вие се сметате себеси за премногу обични, па затоа постојано ги шокирате луѓето обидувајќи се да ја докажете својата единственост. Толку сте опседнати со вашата личност и независност, што на крајот останувате целосно сами. Верувате дека никој не е во можност да ја разбере вашата суптилна, креативна природа. Вие сте на мислење дека не ви треба грдиот свет во кој живеете и неговите жители, кога имате толку богат и убав внатрешен свет. Тоа ве води само кон осаменост.

Риба

Тие постојано велат дека не можат да издржат сцени, но тие всушност се мајстори за драма. Целиот живот на една Риба е постојана несреќа и драма. Вашата неспособност да застанете за себе го претвора вашиот живот во хаос, а вашата завист ве прави тотален губитник. Постојано се жалите и изгледа дека ништо не менува ништо. Вие сте несреќни и ги правите несреќни сите околу вас.

loading...

Слични содржини