Легални намирници што може да предизвикаат халуцинации

од Elena Daskalova

Во случај на претерано конзумирање  на некои од овие намирници може да дојде до халуцинации и некои компликации, затоа уживајте умерено, како и во сè останато.

Една американска студија покажала дека пиење на седум кафиња дневно може да предизвика халуцинации. Оваа количина може да предизвика да замислувате дека слушате звуци.

Морското оревче содржи состојка наречена мирицицин која ја менува перцепцијата ако ја консумирате во големо количество. Некои велат дека ефектот е сличен како ЛСД, но може да трае и до два дена.

Повеќе за овие намирници дознајте ТУКА.

loading...

Слични содржини