Летен појадок

од Stefanija Kuzmanovska

Вкусна и сочна комбинација на состојки за лесен појадок.

Состојки:

– 1 мало парче диња

– 3-4 лажици малини

– 1 дл млеко

– 1 дл јогурт

– 1 лажичка мед

– 2 лажици овесни снегулки

– неколку листови свежо нане, по желба

Подготовка:

Во блендер ставете парче диња исечкана на коцки, додадете малини и овесни снегулки.

Потоа додајте млеко и јогурт и сè убаво измешајте неколку минути.

Засладете со мед и измешајте уште малку.

Послужете веднаш.

Слични содржини