Лишен од слобода малолетник, крадел во трговски центар

од Nikola Popovski

МВР информира дека синоќа во 22.50 часот во трговски центар во населба Карпош во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода малолетник од с.Крушопек, скопско.

Тој се сомничи дека одзел предмет во продажен објект во трговскиот центар.

Кај него бил пронајдени одземениoт предмет и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Слични содржини