Листовите хартија што го соборија Мило Ѓукановиќ од власта (фото)

од Nikola Popovski

На Фејсбук страницата на Граѓанското движење УРА бил објавен документ, во кој победничките изборни листи бараат од претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, да го предложи професорот Здравко Кривокапиќ за мандатар за состав на новата влада.

Во првата објава се гледа дека документот најпрво го потпишал лидерот на коалицијата „Црно на бело“, Дритан Абазовиќ.

#CRNONABIJELO prijedlog za mandatara nove Vlade Crne Gore⚠️ Kao što smo najavili, poslanici koalicije "Crno na bijelo" održali su riječ i predložili profesora Zdravka Krivokapića za mandatara nove vlade.

Публикувахте от Građanski pokret URA в Сряда, 23 септември 2020 г.

На втората фотографија, објавена, сите пратеници на новото парламентарно мнозинство го поддржале професорот Здравко Кривокапиќ за мандатар на новата влада на Црна Гора.

Во описот на таа фотографија стои „Проф. Здравко Кривокапиќ ќе биде првиот демократски премиер на Владата на Црна Гора – честитки за сите граѓани “.

🎊 PROF. ZDRAVKO KRIVOKAPIĆ BIĆE PRVI DEMOKRATSKI PREMIJER VLADE CRNE GORE – ČESTITAMO SVIM GRAĐANIMA🤝 Svi poslanici…

Публикувахте от Građanski pokret URA в Сряда, 23 септември 2020 г.

loading...

Слични содржини