Ловџија починал од напад на дива свиња

од Milan1

Ловџија од село Долни Дисан починал денеска од повреди од дива свиња,

– Во СВР Велес е пријавено дека околу 8 часот во близина на селото Вешје-Неготино, при лов на дива свиња, Т. Т. (1971) од село Долни Дисан, испукал еден куршум кон дива свиња, но не успеал да ја погоди, пo што таа го нападнала нанесувајќи му повреди, по што тој починал на лице место, истакнуваат од МВР.

Слични содржини