Актуелно
Почетна / Магазин / Хороскоп / Луѓето родени во овие три хороскопски знаци одеднаш ќе престанат да ви се јавуваат

Луѓето родени во овие три хороскопски знаци одеднаш ќе престанат да ви се јавуваат

Ако не знаете што е „ghosting“ веројатно не сте го искусиле, додека ако знаете и сте поминале низ тоа – жал ни е. „Ghosting“ е начинот на кој одредени луѓе ја прекинуваат комуникацијата со партнерот или симпатијата, откако одеднаш ќе престанат да ви се јавуваат.

„Ghosting“ може сериозно да наштети на личноста што е напуштена, особено ако станува збор за вистинска љубовна врска. Луѓето кои одеднаш престануваат да реагираат, честопати не се свесни за својата суровост, а за нивното однесување влијае и нивниот хороскопски знак.

ВОДОЛИЈА е знак што најчесто напушта без зборови. Водолијата е позната по својата емоционална резервраност, а некои сметаат дека се прилично бесчувствителни. Кога не се грижат за некого, тие едноставно ќе заминат без зборови и драма.

БЛИЗНАЦИ честопати менуваат мислења, а се премислуваат и кога се за заљубуваат. Ако Близнаците наидат на друга можност, тие лесно ќе се „запалат“ и едноставно ќе престанат да се јавуваат на партнерот или симпатијата.

СТРЕЛЕЦ, од друга страна, е најсуровиот кога станува збор за „ghosting“. Тој ќе го убеди партнерот дека е лудо за заљубен и среќен, а потоа одеднаш ќе исчезне.

loading...