Актуелно
Почетна / Бизнис / Лукаревска: Кривична одговорност за компаниите кои ја злоупотребија државната помош

Лукаревска: Кривична одговорност за компаниите кои ја злоупотребија државната помош

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска најави казни, но и кривична одговорноста за компаниите кои ја злоупотребија државната помош. Се разгледува и опцијата парите да се даваат директно на работниците.

Лукаревска не можеше да потврди дали останува прв даночник или пак пратеник, вели тоа ќе го реши мандатарот односно премиерот.

loading...