Мадона со провокативни ФОТОГРАФИИ го најави новото издание на својата книга „Секс“

од Nikola Popovski

Мадона е позната како личност која сака да ја шокира јавноста, како и да им приредува изненадувања на своите фанови.

Така сега реши да прослави 30 години од објавувањето на нејзината еротска фото книга „Секс“.

Кога беше објавена, оваа книга крена голема прашина во јавноста, а многумина ја сметаат за пресвртница во кариерата на пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)

Затоа сега Мадона реши да објави ново, ограничено издание на оваа книга во 800 примероци.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)

Како што најавија, ќе се одржи и изложба, со што првпат овие нејзини фотографии ќе бидат прикажани во голем формат и изложени. На нејзината официјална веб-страница беше објавено дека пејачката ќе потпише одреден број примероци, а целиот приход од купувањето ќе оди во хуманитарни цели за организацијата „Raising Malawi“.

Мадона книгата и изложбата ги објави на својот Инстаграм профил, позирајќи во провокативно издание.

Слични содржини