Мајкл Џордан пристигна во Хрватска и предизика конфузија во Далмација (ВИДЕО)

од Nikola Popovski

Познатата НБА ѕвезда Мајкл Џордан пристигна на хрватскиот брег и предизвика општа конфузија во Далмација.

Според „Слободна Далмација“, Јордан пристигнал во Сплит во неделата. Снимени се ексклузивни фотографии од поранешниот бек на Чикаго Булс, како се качува на јахта, каде што во наредниот период ќе се одмара со своето семејство.

Тој пристигнал во Ресник околу 18 часот со приватен авион, а на аеродромот го чекале три комбиња. Потоа, заедно со телохранителите, се упатила кон непозната дестинација во Сплит.

На снимката се гледа како голем број луѓе се собираат пред јахтата „О’Пари“ за во живо да ја видат легендата за светската кошарка. Споменатата јахта е изградена во 2020 година, долга е 95 метри и има шест палуби.

Изнајмување луксузен брод чини неверојатни милиони евра неделно.

Слични содржини