Македонија без Пандев против Холандија?

од Nikola Popovski

Македонската фудбалска репрезентација се подготвува за дуелот со Холандија во понеделник, а според тоа последните информации може да настапиме без нашиот најдобар фудбалер и капитен, Горан Пандев.

Имено, фудбалерот на Џенова ја пропуштил претпладневната сесија на тренингот центарот на холандскиот прволигаш Ајакс поради проблеми со зглобот. Лекарскиот тим прави напори да го оспособи за настап в понеделник на „Јохан Кројф“ арената.

Дуелот од третото коло во групата Ц меѓу македонската и холандската репрезентација е на програмата в понеделникот со почеток од 18 часот на „Јохан Кројф Арена“ во Амстердам.

Првите два натпревари против Австрија и Украина, ги загубивме со 3:1, односно 2:1.

Слични содржини