Почетна / Актуелно / Максим Димитриевски е кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово

Максим Димитриевски е кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово

Максим Димитривески, актуелен пратеник и поранешен претседател на Советот на Куманово е изборот на СДСМ за номинација за кандидат за градоначалник.

Еве што напиша Димитриевски:

Почитувани,

Благодарам на укажаната чест од страна на колегите од СДСМ, Претседателот Зоран Заев и граѓаните за номинацијата за кандидат за градоначалник на претстојните локални избори во Куманово.
– Ќе ја оправдам укажаната доверба, да победи единството и заедништвото, преточено во визија за достоинствено Куманово и просперитетна Република Македонија.
Одиме во ПОБЕДА за сите граѓани!

loading...