Малите секси тајни на секој од хороскопските знаци

од Stefanija Kuzmanovska

Секој хороскопски знак има своја посебно привлечна еротска нота, но едно е сигурно за сите – сексапилот не е во изгледот, туку во нешто неопипливо, а сепак толку моќно.

Ова се малите секси тајни на секој од хороскопските знаци кои ги прават неодоливи:

ОВЕН

Родените во знакот на Овен се самостојни и импулсивни, карактеристики што доаѓаат во комплет со тврдоглавоста. Поради тоа, кога Овните ќе зацртаат нешто, тоа и го остваруваат. Нивната самоувереност и упорност имаат магнетска привлечност и вие ќе танцувате во нивниот секси ритам без приговори.

БИК

Биковите се родени лидери и се задоволуваат само со најдоброто. А бидејќи успехот сам по себе е секси, припадниците на овој знак високо котираат на скалата на сексапилот. Биковите се вистински мајстори на заведувањето со луксуз, па нивните партнери се разгалени во секој поглед.

БЛИЗНАЦИ

Тие сакаат да слушаат и се одлични соговорници. Имаат авантуристички и слободен дух, па колку што е поголемо нивното искуство, толку повеќе се неодоливи и шармантни за сите околу нив. Нивната каприциозност може да биде привлечна и опасна, но едно е сигурно – сексот со нив никогаш не е здодевен.

РАК

Раковите се целосно непредвидливи – се колебаат меѓу слобода и приврзаност, ладно однесување и емотивност, срдечност и дистанца. Токму таа непредвидливост ги прави многу привлечни, особено за знаците кои сакаат да го освојуваат партнерот.

ЛАВ

Лавовите се вистински шармери и освојуваат со молскавична брзина. Нивната енергија и топлина ги прави неодоливо привлечни и ќе научат и направат сѐ за да ги задоволат сексуалните желби на партнерите. Не заборавајте дека Лавот сака пофалба и признание за добро завршената работа.

ДЕВИЦА

Ако ве „пали“ интелектуална расправа, забавувајте се со личност родена во знакот на Девица. Интелигенцијата е главниот адут на Девиците, иако не се највешти во покажување емоции. Тоа не значи дека не се длабоко емотивни, приврзани и страшно верни.

ВАГА

Личностите родени во знакот на Вага се чувствителни. Откако ќе ја добиете нејзината доверба, Вагата ќе ви се предаде целосно – ви ја препушта контролата и ужива да биде доминирана.

СКОРПИЈА

Скорпиите имаат темна, дрска страна што ги прави особено фантастични партнери, особено во полето на сексот. Како вистински мајстори на заведувањето, тие ќе ве маѓепсаат и ќе паднете во нивната „замка“ пред да се свестите. Но, ќе уживате во секој чекор.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците ќе ве опсипат со внимание и нежности. Авантуристи по природа, со нив секој момент е забавен, а сексот е секогаш ново искуство. Иако тешко се врзуваат, ако ве одберат за свој партнер сакаат безусловно и очекуваат исто ниво на доверба, искреност и посветеност. Не простуваат неверство.

ЈАРЕЦ

Нивниот внатрешен мир, трпение и цврст став ги прави Јарците многу неодоливи, особено машките претставници на овој знак. Во сексот се упорни, иако по малку конзервативни, но ако им пристапите на вистински начин, подготвени се да експериментираат со саканата личност.

ВОДОЛИЈА

Водолиите зрачат со слобода и тоа е многу секси кога ги гледате од страна. Таа слободоумност понекогаш е параван за нивната ниска самодоверба, но тие не жалаат за ништо во животот. Во сексот се директни и искрени и ако нешто не им се допаѓа веднаш ќе ви кажат.

РИБИ

Личностите родени во знакот на Риби се одлични во кревет и се одликуваат со неверојатна спонтаност. Се потпираат на нивните чувства и понекогаш знаат да бидат наивни поради тоа. Но, имаат една неочекувана страна – ако се обидете да ги повредите, нема да ви останат должни.

Слични содржини