Актуелно
Почетна / Хроника / Малолетна штитеничка избега од установа за згрижување

Малолетна штитеничка избега од установа за згрижување

На 17.02.2020 во Полициската станица Центар било пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение самоволно се оддалечила нивната штитеничка Л.Д.(16) од Скопје.

Таа и претходно во повеќе наврати се оддалечувала од установата и била враќана назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

loading...