Малолетник паднал од тераса на трговскиот во Штип

од Берта Китинска

На 19.05.2022 во 21.45 во СВР Штип било пријавено дека околу 21.45 часот малолетник паднал од терасата на Градскиот трговски центар Штип, при што се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Штип.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа на СВР Штип.

Слични содржини