Малолетник прободен од соученичка

од Nikola Popovski

Малолетник завршил во болница откако со остар предмет било нападнат од негова соученичка, информираат од полицијата.

Имено вчера во 16.30 часот во СВР Куманово било пријавено дека во болницата во Куманово со повреди од остар предмет бил однесен малолетник од Куманово.

По преземени мерки било утврдено дека тој бил повреден во средно училиште од малолетна ученичка во училиштето.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини