Малолетник силувал девојче

од Nikola Popovski

МВР информира дека малолетно девојче било силувано од страна на нејзин роднина.

Според податоците на полицијата, случајот вчера го пријавиле родителите на девојчето.

„Дваесет и тригодишна жена од скопско и нејзиниот сопруг пријавиле дека нивен малолетен роднина извршил обљуба врз нивната малолетна ќерка. За настанот бил известен Центар за социјални работи и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопштија од полицијата.

Слични содржини