Малолетник силувал роднина

од Nikola Popovski

МВР информира дека до нив пристигнала пријава за силување на малолетничка во Битола.

-На 30.06.2022 околу 02:00 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода малолетник од Битола, поради сомнение дека извршил обљуба врз малолетничка од Битола – негова роднина.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од полицијата.

Слични содржини