Малума во провокативно издание, објави разголени ФОТОГРАФИИ

од Stefanija Kuzmanovska
216 прегледи

Хуан Луис Лондонјо Ариас, познат како Малума, е колумбиски пејач, текстописец и актер кој важи за најзгодниот маж на планетата.

Роден и израснат во Меделин, Колумбија, тој развил интерес за музика на млада возраст, снимајќи песни од шеснаесетгодишна возраст. Својот деби албум „Magia“ го издаде една година подоцна, во 2012 година и стана светска сензација.

Во текот на 2019 година, Мадона со овој пејач сними песна која се вика „Меделин“, а тогаш привлече големо внимание во јавноста бидејќи во еден момент од видеото му ги лиже стапалата.

Малума сега објави разголени фотографии на Инстаграм, на кои позира речиси целосно гол. Интимните делови ги покри само со пешкир.

Слични содржини