Манчестер Јунајтед добиле предлози за нов менаџер, но дале категоричен одговор

од Vladimir Zorba

Манчестер Јунајтед испратил јасна порака до различни агенти кои се обидувале да контактираат со раководството на тимот за да предложат опции за нов тренер на тимот. Од „Олд Трафорд“ се децидни дека немаат план да го заменат Оле Гунар Солскјер и дека ќе продолжат да го поддржуваат Норвежанецот, објави „Сан“.

Сепак, изданието додава дека некои од играчите не се целосно убедени дека Солскјер е личноста која ќе го води Манчестер Јунајтед до најголемите трофеи во фудбалот, како што се барањата и желбите на клубот.

Внатрешен извор на медиумот известува дека постои одредена конфузија и мислења во тимот дека тактиката и пораките на Норвежанецот не се целосно јасни за секого, а постигнатите резултати се должат на индивидуалните блесоци.

„Пораките не се доволно јасни. Во тимот владее конфузија, играчите не ја разбираат тактиката. Нема тимска игра, туку индивидуални блесоци, како и уште поголеми проблеми во одбраната“, тврди весникот „Сан“.

Од 17:30 часот денеска „црвените ѓаволи“ се среќаваат со Ливерпул во едно од најголемите дербија во англискиот фудбал.

Слични содржини