Манекенка која беше олицетворение на убавината, денес е бездомничка

од Nikola Popovski

Поранешната сопруга на ѕвездата од „Чуварите на плажата“, Џереми Џексон, 37-годишната Лони Вилисон, минатата недела беше уловена од фотографите како копа низ ѓубре во јужниот дел на Лос Анџелес.

Според британскиот „The Sun“, Лони е бездомник од 2016 година, кога доживеала нервен слом. Поранешната девојка на Џереми, Синди Ковакс, за британскиот таблоид коментира дека актерот одбил да и помогне на својата поранешна сопруга откако се развеле во 2014 година.

„Многу е тажно што и се случи на Лони и што таа никогаш не ја доби потребната помош“, прокоментира Синди. Таа додаде дека била шокирана од реакцијата на Џереми откако Лони била пронајдена како живее на улица.

„Ми беше лошо од неговата реакција. Тој едноставно не се грижеше “, рече таа.

Кон крајот на минатата година, Лони коментираше во медиумите дека не сака помош од нејзиниот поранешен сопруг, како и од нејзините пријатели. На никому не се јавила.

„Можам да живеам сама. Имам сè што ми треба, а овие луѓе не сакаат да ме гледаат. Немам мобилен телефон и никој не може да ме контактира, но имам храна и имам каде да спијам “, рекла таа.

Инаку, поранешната манекенка беше во брак со Џереми од 2012 до 2014 година, а потоа исчезна во 2018 година кога нејзините пријатели се обидоа да ја убедат да отиде на клиника за рехабилитација за да ги реши нејзините ментални проблеми и зависноста од дрога. Нејзиниот брак пропадна по серија расправии под дејство на алкохол.

Вилисон работела како асистентка во центар за пластична хирургија во Лос Анџелес, а потоа во 2016 година доживеала нервен слом, добила отказ, а потоа го изгубила својот дом. Некое време работела и како фитнес инструктор и ги красела насловните страници на некои списанија, но сè тргна наопаку заради менталните проблеми што ги имаше.

loading...

Слични содржини