Мареј: Нема да го газам Ѓоковиќ додека лежи на под

од Milan1

„Ситуацијата околу Новак не е добра и нема да бидам тука и да го газам Новак легнат на земја, изјави за австралиските медиуми британскиот тенисер Енди Мареј“ по пласманот во финалето на турнирот во Сиднеј.

Некогаш првиот тенисер во светот е загрижен за ситуацијата во која се наоѓа Ѓоковиќ.

„Ова не е добро за никого. За жал, се оди добро и кој знае што ќе се случи? Се што сакам е оваа ситуација да се реши што е можно поскоро”, заклучи Мареј, кој во кариерата беше поразен пет пати во Финале на Австралија опен, времиња од Новак Ѓковиќ.

Слични содржини