Маричиќ ја пречека Брнабиќ на аеродром

од Берта Китинска

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ, на скопскиот аеродром ја пречека српската премиерка Ана Брнабиќ, која денеска ќе престојува во посета на Република Северна Македонија

-Ѝ посакав добредојде на српската премиерка Ана Брнабиќ и изразив големо задоволство за нејзината посета на Скопје. Во време на предизвици со кои се соочува Европа и регионот, имаме актуелни теми за разговор поврзани со напредокот во евроинтеграциите на двете пријателски земји, меѓусебната соработка и околу подготовките и активностите на Самитот на „Отворен Балкан“, кои ќе ги отвориме на состанокот заедно со премиерот, напиша на својот Фејсбук профил Маричиќ.

Слични содржини