Масовна тепачка во Приштина каква не се памети досега (ВИДЕО)

од Nikola Popovski

Основното обвинителство во Приштина, со одлука на дежурниот обвинител, задржа осум лица во притвор 48 часа, под сомнение дека учествувале во масовна тепачка, соопшти косовската полиција.

По тепачката, лице со иницијали Н.Р. се здобило со тешки телесни повреди, кои биле утврдени со вештачење, пренесува „Косово онлајн“.

Притворени се Ц.З, Б.З, М.Р, Д.Н, М.Ј, Д.Т., Л.К. и малолетник, под сомнение дека сториле кривично дело „учество во тепачка“, се додава во соопштението.

Обвинителот, како што се додава, ќе поднесе барање за притвор на осомничените во законскиот рок.

loading...

Слични содржини