Маж од Делчево извршил обљуба врз 21- годишно момче

од Берта Китинска

На 19.08.2022 во 14.20 часот во Делчево од полициски службеници од Полициската станица Делчево бил лишен од слобода А.А.(40) од Делчево поради постоење основи на сомнение дека на 18.08.2022 на подрачјето на Македонска Каменица извршил обљуба врз 21 годишно момче.

Се работи на расчистување на случајот.

Слични содржини