Мажите родени во овој хороскопски знак најчесто се разведуваат

од Vladimir Zorba

БРАКОТ е една од најголемите авантури што можат да ги доживеат две лица во животот. Сите бракови започнуваат со најдобри намери, сепак, честопати се случува брачниот живот да не му обезбеди на партнерот она што го очекувал и на што се надевал.

Судејќи според хороскопот, мажите родени во знакот на Водолија се најмногу склони кон развод.

Причината за ова не лежи во изневерувањето, туку во нивната желба за слобода и независност.

Имено, пријателството и љубовта се еднакво важни за Водолијата. Понекогаш знаат да идеализираат партнер, но претежно се рационални. Тие вложуваат многу во врската и постојано ја збогатуваат со новини. Тие не се сентиментални или измамници во врската. Но, тие претпочитаат пријателство од трајни и обврзувачки заедници.

Честопати им е тешко да се одлучат за брак. Тие не се премногу страствени и не сакаат да се предаваат до крај. Тие очекуваат партнерот да ги задоволи и да размислува на нивниот начин. Не очекувајте мирна и лесна врска со Водолија. Отпрвин ќе ве „преплави“ со внимание, но штом возбудата ќе помине, ќе бидете „шутнати“ без церемонии, освен ако не сте доволно паметни да ја претворите љубовта во пријателство.

Иако брачната врска не им одговара, тие сепак се трајно врзани, но тогаш тие бараат целосна слобода. Тие се многу толерантни кон брачниот другар, но ако им пречи најважното – слободата, Водолијата ќе одлучи да се разведе без многу размислување.

Слични содржини