„Ме удираше со тупаници и стапови“: Продолжува судењето на Гвинет Палтроу

од Stefanija Kuzmanovska

Се очекува адвокатите на американската актерка Гвинет Палтроу да повикаат голем број експерти за да сведочат и да прочитаат изјави од нејзините две деца денеска на судењето по тужбата на Тери Сандерсон за несреќа на скијање во Парк Сити, Јута во 2016 година.

Сандерс вчера изјави дека Палтроу го удрила одзади додека скијал, по што тој буквално одлетал, пренесе АП.

Исходот од судењето во Јута зависи од тоа кој кого удрил. Палтроу неколку дена претходно сведочеше дека 76-годишниот Сандерсон ја удрила во грбот, но тој го вели спротивното и додава дека во судирот му биле скршени четири ребра.

Тој додаде дека несреќата во едно од најексклузивните одморалишта во Северна Америка го оставила со потрес на мозокот и симптоми кои му ја промениле личноста и ги нарушиле семејните односи.

Сандерсон се присети „како жената која врескала се упатила кон него и го удрила меѓу лопатките со тупаници и стапови додека тој се обидувал да си ја покрие главата“.

„Се што видов беше многу снег и не го видов небото, но летав“, рече Сандерсон, нарекувајќи го тоа „сериозен удар“.

Адвокатите на Гвинет Палтроу тврдеа дека тужбата е обид на „опседнат човек да го искористи богатството и славната личност на актерката“.

Сандерсон ја тужи Палтроу за 300.000 долари, додека актерката го тужи Сандерсон за надомест од еден долар и покривање на правни трошоци, пренесува „Танјуг“.

Слични содржини